Elektroterapi

 
Elektroterapi Elektroterapi Nedir?
Elektroterapi, teşhis ve tedavi amacıyla elektriksel ajanların kullanılmasıdır. Kas lifi boyu değişir, kasa hareketlilik getirir.Elektroterapi Uygulaması
Genelde fizyoterapi, kas rehabilitasyonu, kas tonusu artırmak için jimnastik egzersizleri gibi terapötik amaçlarla kullanılmaktadır. Vücut sarkmaları içinde etkili bir yöntemdir. Fakat sadece zayıflama yöntemi olarak kullanılmaz. Normal kiloda olan ve düzenli bir programla zayıflamaya çalışan kişilere önerilir. Uygulanan diyet le birlikte yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan yağ hücreleri jimnastikle birlikte kas hareketleri ile sıkılaştırılır.

 Elektroterapi Yüzde Uygulanırken
Uygulama sıklığı: aynı cilt bakımı gibi ayda 1 defa uygulanır, ama ciltte güneş hasarı, kırışıklık varsa çok oranda kür yapılır. İlk ay haftada bir, ikinci ay 15 günde bir, son ayda ayda 1 defa uygulanır. Hasta uygulamaya girmeden önce cildinin temiz olması gerekir eğer temiz değilse temizlenip uygulamaya başlanır. İşlem boyundan başlanarak yukarıya doğru çıkılır.
Aktif spor gibi enerji harcatmaz. Aktif spor yapıldığında kas kütlesinde artış olur fakat bu uygulamada kas kütlesinde artış olmaz. Ayrıca uygulamayı kullanan kişiler jimnastiği bıraktıktan sonra vücut yapısı bozulmaz ve kilo artışı olmaz.
Copyright © 2018 Fizyomed Beykent. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin