Erkeklere Özel Lipoliz

Lipoliz Nedir?

Lipoliz; vücut ve yüz bölgesindeki yağ birikimlerini yok eden bir uygulamadır. Lipoliz uygulamasının en önemli özelliği ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı vermesidir. Lipoliz uygulamasında soya Lesitini’nden elde edilen phosphatildycholine (fosfotidilkolin) maddesi kullanılmaktadır. Aslında fosfotidilkolin insan vücudunda da sentezlenmekte ve yağ metabolizmasına katılmaktadır. Tıbbın diğer alanlarında da (embolik durumlar, karaciğer yağlanması v.b) kullanılmaktadır.

Lipoliz Nasıl Etki Eder ?

Lipoliz uygulaması vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşeme ye yol açmadan yok edebilmektedir. Çünkü lipoliz doğal yollardan yağ yıkımını arttırmaktadır. Lipolizde beklenilen kozmetik sonuçlar ortalama 1-3 seans arasında gerçekleşmektedir.

Lipoliz Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Lipoliz uygulaması yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit uygulaması, jinekomasti, lipom ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde, göz altı torbalanmalarında kullanılmaktadır. Ayrıca cerrahi yolla yağların çekilmesinden sonra ortaya çıkabilen şekil bozukluklarının giderilmesinde de lipoliz uygulanabilir. Lipoliz selülitlerin giderilmesinde yardımcı olarak kullanılabilir.

Lipoliz Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Lipoliz göz altı, çene altı (gıdı), kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesindeki bölgesel yağların yok edilmesinde uygulanabilmektedir. Dengeli beslenme uygulandığı ve egzersizle desteklendiği sürece lipoliz uygulamasının sonuçları kalıcıdır.

Lipoliz’in Yan Etkileri Nelerdir?

Lipoliz uygulamalarının önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Lipoliz sonrası geçici olarak şişkinlik, hassasiyet ve morarma olabilir . Bu şikayetler lipolizden 48 saat sonra geriler. Uygulamanyn mucidi dermatolog Dr.Patricia Rittes 1995’deki bildirisinde 26,000 vücut ve 2,000 gözaltı torbalanmasını gidermeyi amaçlaya lipoliz uygulamasında önemli bir yan etki ile karşılaşmadığını bildirmiştir.

Lipoliz Konusunda Bilimsel Veriler Mevcut mudur?

 Evet. Avrupa ve USA’ da lipoliz ilgili klinik çalışmalar yapılmaktadır. 2004 yılında yapılan bir çalışmada yalnızca iki seans lipoliz uygulaması ile bile % 72.41 hastada başarılı sonuç alındığı bildirilmiştir.
Copyright © 2018 Fizyomed Beykent. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin